DETOX NEPOTREBUJETE! HĽADAJTE SVOJE ŠŤASTÍČKA. :-)

Prvé jarné dni, prvé kvietky, ruch na záhradkách, menej oblečenia a ďaleko viac slniečka. To všetko nás akosi núti urobiť niečo aj so svojím vnútrom. A tak pátrame po najlepšom, najefektívnejšom a hlavne overenom spôsobe ako nášmu telu pomôcť. Ale pýtame sa nášho tela či to potrebuje? Ruku na srdce – často sme dosť divní… Vieme si pekne naložiť na tanier, dokážeme sa prepchať a často stonáme a funíme a potom si to vyčítame. Pohybu máme mnohí čoraz menej, pobolievajú nás miesta, o ktorých sme ani netušili, že ich máme a kilečká nám pribúdajú, a to nás rozlaďuje ešte viac. Niekto fajčí, iný sa aspoň raz do týždňa “sundá” – lebo veď sa treba aj odreagovať a odviazať…

Spomenieme si na svoje telo aj v takýchto chvíľach? To ťažko. Hlava je už vtedy nastavená, lebo to, čo robíme, robíme preto, že to tak chceme. Telo, a to čo mu práve spôsobujeme, je nám práve vtedy lautrjedno. 🙂

A potom príde zrazu osvietenie a ideme naše telá zbavovať toxínov. Ideme ho detoxikovať. 🙁 Čo to vlastne chceme spraviť, čo chceme dosiahnuť a prečo si myslíme, že to naše telo potrebuje? Cítite sa unavení, máte pocit, že máte málo energie? A za to môžu toxíny vo vašich telách?

Očista – slovo ako také môže mať hlbší zmysel a môže človeku pomôcť – ale prečo by som mal cielene z tela niečo “vyplavovať”, prečo si myslíme, že sme niečím “nasiaknutí” a potrebujeme to z tela vypudiť?

Moje, aj vaše telo, je ÚŽASNÉ a ono samo “vie” čo práve potrebuje na to, aby fungovalo. Preto je v prvom rade dôležité, aby sme mu do toho “nekecali” a nepchali do neho to, čo “práve letí” a čo sa lajkuje na facebooku. Ak máte 30-40, máte už dostatok skúseností na to, aby ste vedeli, čo vám robí dobre a čo nie, čo vaše telo akceptuje a čo nie – každý veľký výkyv, každý extrém predsa vždy vyvolá len primeranú reakciu.

To, čo naše telá potrebujú je rovnováha a cesta k nej vedie cez našu sebadisciplínu.

Kto z nás pozná funkciu našich telesných orgánov, kto si dal tú námahu a dopátral sa pravdy ako naše telá fungujú? Ak už internet, tak práve tu by sme mali začať – poznať ako fungujeme. Chceme sa cítiť lepšie, ale z pohodlnosti volíme najkratšiu a najľahšiu cestu, najlepšie “ak sa to dá kúpiť”. Stav, v akom sa práve nachádzame, nie je predsa dielom okamihu – tam som sa dostal svojím správaním a “napraviť to” neznamená užiť “niečo”, čo to spraví za nás.

Ak sa máte naozaj radi, nebudete míňať prostriedky, energiu a čas na “overené detoxikačné kúry” – NEPOTREBUJETE ICH!

Pozrite sa na seba, pozrite sa ako žijete a položte si otázku ako je to s vašou sebadisciplínou. Tam je naozaj začiatok. Netrestajte sa, neubližujte si a dôverujte vášmu telu. Robte jednoduché a spontánne veci. Doprajte si viac spánku – spachtoši zase menej. 🙂 Jedzte menej, naozaj menej. Toto je vážne ťažké, lebo sme slabí a naša disciplína je kdesi dole. Veď mám hlad! Tak do seba nahádžem, pochutnám si, óóó veď je to také fajné všetko spráskať a zaliať niečím, nech sa mi to tam pekne melie a ukladá… Jedzme MENEJ – nepotrebujeme toľko! A jedzme viac zeleniny, jedzme viac ovocia. Akékoľvek, v akejkoľvek forme. Ale najmä sa viac hýbme, rozhodne by sme sa mali hýbať viac. Aj toto je dosť ťažké. A niekedy to bolí. Ale keď to bolí, vieme, že to tam máme a opakovaním to bude časom bolieť menej.

Rovnováha. Harmónia. Šťastie. Toto potrebujeme. Ak máš 30-40, vieš čo potrebuješ k svojmu šťastiu. Nie sú to veľké veci, ale často je to mnoho “malých, drobných šťastíčok” – a zrazu máš na chvíľu pocit, že je to všetko celkom fajn. Hľadajte a zaslúžte si svoje šťastíčka. Urobte niečo pre druhých. Je to ako bumerang. Môže sa vám zdať, že ste ho späť nedostali, alebo len nevidíte, aké šťastíčka už máte.

A očistka? U mňa funguje studená voda. Skúste po bežnej sprche dať vlažnú a potom ešte máličko chladnejšiu. Voda je dar. Voda je v nás. Ak v niečo veríte a robí vám to dobre – choďte si za tým. Dajte na svoje pocity, skúšajte, hľadajte. Ale nesnažte sa učiť telo robiť veci, ktoré nepotrebuje.

Tak toto je môj pohľad na detoxikáciu. Sám by som sa mohol správať ešte lepšie, ale takto to cítim, takto sa snažím žiť – takto sa to učím žiť.

V našom e-shope toho na detoxikáciu veľa nenájdete a ani nehľadajte. O to skôr zatvorte počítač, či mobil a choďte na prechádzku, vybehnite do lesa, alebo si pripravte fajný šalát – nájdite svoje dnešné šťastíčka. 🙂